| objectnummer | 520-12 |
| objectnaam | ceintuur ; gordel |
| datering | 19e eeuw |
| materiaal | zijde ; ijzer ; koper |
| afmetingen | L 195 cm ; B (kwast) 4.5 cm |
| verwerving | 1885 JAPAN schenking |
| geografische herkomst | Korea |
| culturele herkomst | Koreaans |
De ceintuur is in de traditionele Koreaanse dracht een onmisbaar kledingstuk. De kleren hebben immers geen zakken. Alles wat iemand wil vervoeren, wordt daarom aan de ceintuur gehangen, zoals de geldbuidel en de schrijfset.
Deze ceintuur hoort bij de formele kleding van ambtenaren in het traditionele Korea. De kleur van de ceintuur geeft de rang aan: lagere ambtenaren droegen een blauwe ceintuur zoals deze, hogere ambtenaren droegen een paarse ceintuur. Maar ook andere kleuren werden wel gedragen.
Ook boeren en handwerkslieden droegen een gordel om hun jas dicht te knopen. Die waren echter nooit van zijde, maar van eenvoudiger materialen, zoals katoen. En ook voor deze mensen gold er een kleurencode: zwart voor alledaags gebruik en wit als teken van rouw.