De god Brahma wordt meestal afgebeeld met vier hoofden (waarvan er maar drie zichtbaar zijn), zodat hij in alle windrichtingen alles goed kan overzien. Zijn vrouw, godin Sarasvati staat vaak naast hem afgebeeld. Zij is de godin van de kunst, muziek en literatuur.
Zonder de goden Shiva en Vishnu zou het leven stilstaan. Shiva staat voor vernietiging. Hij breekt het leven af, zodat de mens zijn leven opnieuw kan beginnen. Vaak is hij afgebeeld als danser van een woeste dans, die alles vernietigt en opnieuw opbouwt.
|
|
| Shiva | Shiva uit Indonesië |
Vishnu is de beschermer van het heelal. Hij is degene, die zorgt dat alles op de wereld goed verloopt. Hij rijdt vaak op de zonnenarend Garuda en is getrouwd met Lakshmi, de godin van welvaart en geluk. Volgens de verhalen is Vishnu in allerlei gedaantes op aarde verschenen. Hij verscheen bijvoorbeeld: als vis, schildpad, everzwijn, maar ook als Krishna, Boeddha en de jonge prins Rama, die het kwaad heeft verslagen.
Krishna en Rama zijn het populairst. Krishna kun je bijvoorbeeld om hulp vragen bij zaken in de liefde, want door zijn romances met herderinnetjes is hij door ervaring wijs geworden.
|
|
| Vishnu als vis | Vishnu en Garuda |