Ceratopsidae
De Ceratopsidae, wat zoveel betekent als 'hoorn-gezicht', waren stevig gebouwde dinosauriërs met een zeer opvallende, zeer grote kop, voorzien van allerlei kammen, hoorns en andere uitsteeksels. Samen met de Protoceratopsidae vormen de Ceratopsidae de groep van de gehoornde dinosauriërs. Bij de Protoceratopsidae kwamen de hoorns nog niet zo uitbundig tot ontwikkeling, bij de Ceratopsidae treffen we dankzij de enorme kammen op de kop de grootste schedels uit het dierenrijk, die bij dinosauriërs als
Torosaurus en
Pentaceratops lengten van meer dan 2,5 meter kon halen.
|
|
Triceratops
|
Ceratopsidae werden maximaal zo'n 8 meter lang. Hun kammen en hoorns zullen een vergelijkbare functie gehad hebben als de horens en geweien bij moderne dieren: zowel om mee op te vallen als om mee te vechten.
Deze dinosaurugroep is uitzonderlijk goed bekend. Er zijn tientallen complete skeletten gevonden. Ze zijn alleen bekend uit het Laat-Krijt van Noord-Amerika. In Dino Argentino zijn ze dan ook niet te zien.