Brachiosauridae |
De meest bekende Brachiosauriėr is Brachiosaurus brancai, tot op heden het grootste complete dinosaurusskelet dat bekend is. Het fossiel werd bijna een eeuw geleden opgegraven tijdens een expeditie van het Humboldt museum in Berlijn in de binnenlanden van wat tegenwoordig Tanzania heet.
Brachiosauriėrs zullen, mede dankzij hun hoge voorpoten en lange nek, waarschijnlijk graag bovenin de hoogste bomen gegraasd hebben. Hun tanden zijn, voor sauropoden althans, vrij groot.
Fossielen van Brachiosauridae zijn vooral bekend uit Tanzania, maar ook in de VS, Portugal, Groot-Brittaniė, Madagascar en Argentiniė zijn hun resten gevonden.

Chubutisaurus
Brachiosaurus-skeletten zijn te zien in musea in Berlijn en Chicago, maar ook in Mčze in Frankrijk staat een model. Uit Argentiniė kennen we resten van de Brachiosauriėrs Chubutisaurus. In Dino Argentino zijn er enkele botten van deze sauropode te zien.